Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Balıkesir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Balıkesir Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katılmak üzere Balıkesir’e geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Balıkesir’de
 AK Parti il teşkilatında partililerle bir araya gelen Bakan Bak yaptığı konuşmada, "Siyaset gençlerle çok daha renkli" dedi.
AK Parti Balıkesir Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katılmak üzere Balıkesir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Balıkesir Valiliğini ziyaret ederek Vali Ersin Yazıcı ile görüştü. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakan Bak daha sonra AK Parti Balıkesir il teşkilatını ziyaret etti. Burada partililere hitaben yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette gençlere çok güvenerek önlerini açan bir lider olduğuna dikkat çeken Bak, “Kendisi de gençlik kollarından başlayarak adım adım her kademede görev yaparak Cumhurbaşkanı olarak tüm süreçleri siyasetin içinde gerçekleştirmiş bir lider. Başkanımızı da tebrik ediyorum kendisi gençlik kollarında görev yapmış, il başkanlığı yapmış değerli bir siyasetçi. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Kongrede kendisi görev aldı başarılar diliyoruz. Siyaset gençlerle çok daha renkli tabi kadın kollarımız, kadınlarımız da çok güzel ve Cumhurbaşkanımız siyasette bu değerleri hem gençlerimizi hem kadınlarımızı onları harmanlayarak siyasete davet ederek onlarla beraber çalışarak şu anda önemli bir süreci götürmekte. Siyaset bir iletişim gücü. Bugün gençlik kolları kongresi için buradayız. Biz de seve seve gençlerimizle bir arada olmayı arzu ettik. Hem de buradaki yatırımlarımızı gözden geçirmek için burada yapılacak işleri değerlendirmek için bugün buradayız” dedi.

"Rabbim ordumuzu muzaffer kılsın"
AK Parti teşkilatlarının gücüne inandıklarını belirten Bakan Bak, “2019 seçimlerine az bir süre kaldı. Yerel yönetim seçimlerine 1 yıl kadar bir süre kaldı. Dolayısıyla çok işimiz var, çok çalışmamız lazım. Bu süreçte de aynı zamanda Afrin Operasyonu yürütülüyor. Şu anda Afrin’de Mehmetçiklerimize başarılar diliyoruz. Allah onların ayağına taş değdirmesin. Ordumuzu muzaffer kılsın Rabbimiz. Orada terör örgütlerine karşı yapılan bir operasyon. Bizim Suriye’nin toprak bütünlüğüyle alakalı hiçbir düşüncemiz yok. Operasyon biter bitmez ülkemize dönecek ordumuz. Oyunlar oynanıyor bu seçimler çok önemli. 2019 seçimleri çok çekişmeli çok zor geçecek. Onun için de çok çalışmak gerekiyor. Gençlerin en büyük özelliği siyasete renk katıyorlar. AK Parti siyasette gençlerin önünü açıyor. Hem milletvekili olarak görev yapan gençlik kollarından yetişmiş siyasetçilerimiz var. Hem de 10’a yakın ana kademe il başkanı gençlik kolları başkanlığından gelerek orada. Aynı şekilde kadın kollarımızın başkanları hem milletvekili olarak görev yaptılar yapıyorlar. Cumhurbaşkanımız siyasette özellikle gençlerimizin önünü açma noktasında seçilme yaşını 25’den 18’e indirdi. Siyasette gençlere ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Ben de bunun örneklerinden biriyim, genç yaşta siyaset yapıyorum biz de buralara kadar geldik. Biz ülkemizin gençlerine güveniyoruz. Başarılı gençlerimiz var daha da iyi olacak. Bugün ülkenin gençleri özellikle ülkenin gelişmesi için önemli rol oynuyorlar” şeklinde konuştu. 

"Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu yok"
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak şanslı olduklarını dile getiren Bakan Bak, “Gerçekten gençliği ve sporu çok iyi anlayan bir Cumhurbaşkanımız ile beraber çalışıyoruz. Kendisi Türkiye’de spor tesisleri yapılmasından tutun gençlere yönelik bütün projeleri destekliyor. Ve siyasette de gençleri destekliyor, önlerini açıyor. Balıkesir’de siyasetçi arkadaşlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanımıza başarılar diliyoruz. Önemli ama çok çalışmamız lazım. Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız bunu defalarca tekrar ediyor 2019 seçimleri çok önemli. Bu başka bir seçime benzeyen bir seçim değil. Bütün düşmanlar ülkemizin başarısız olmasını, tökezlemesini isteyenler harıl harıl çalışıyorlar. Ama biz bütün bunlara rağmen milletimizin desteği ile 15 yıldır AK Parti olarak iktidardayız. Afrin operasyonunda da vatandaşların desteğini görüyorsunuz, annelerin desteğini görüyorsunuz. Sokaktaki çocukların, yaşlı dedelerin, yaşlı insanların o Mehmetçiğe olan desteğini görüyorsunuz. Hele hele en son gördünüz. Afrin’de bir köyde cuma namazı kılan Mehmetçiği düşünün. Böyle bir ordu, böyle bir inanç, böyle bir iman ve oraya mazlumlar için gidiyor. Ülkesine saldıracak olan o teröristleri yok etmek için gidiyor. Ve hepiniz izlemişsinizdir, tekrar etmekte fayda var. Bu operasyona gidecek olan özel harekat polislerini seçerken soruyorlar kim gitmek istemiyor veya kim gitmek istiyor. Hepsi gitmek istiyor. Seçerken kurayla seçiyorlar. Böyle bir şey yok. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu yok, böyle bir polis yok, böyle bir güvenlik gücü yok, böyle bir inanmışlık yok. Kendini vatanı için, milleti için feda etmeye hazır olan böyle bir millet yok. O yüzden elhamdülillah biz milletimize güveniyoruz. Bu milletin kahraman çocuklarına güveniyoruz. Bugün de kongremizi icra edeceğiz. tekrar bizi davet ettikleri için Gençlik Kolları İl Başkanımıza, Melih Beye teşekkür ediyoruz. Misafirperverliğinizden dolayı da İl Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve sayın milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyoruz. İyi ki sizi tanıdık, gördük. İnşallah daha çok bir arada oluruz. Balıkesir’e de spor tesisleri yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak:
"İmanlı, vatanını seven böyle bir ordu nerede var"
AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Olağan 5. Kongresi Balıkesir Avlu toplantı salonunda yapıldı. Kongrede konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Afrin'de operasyona katılan ordudan övgüyle bahsederek, "Ordumuz Cuma namazı kılıyor Afrin'e yakın bir köyde. Tabura bakın. Böyle bir ordu nerede var. İmanlı, vatanını seven böyle bir ordu nerede var" dedi.
AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Olağan 5.Kongresi bugün yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan övgüyle bahsetti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlerin önünü açtığını söyleyen Bak, "Cumhurbaşkanımız çünkü bu sürecin hepsini yaşayarak geldi. Ben bunun şahidiyim. Gençlik Kolları Başkanlığından tutun daha sonra İlçe başkanlığı, İl başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı. Bütün süreçleri adım adım geçerek geldi. Siyasette usta, usta. Birileri gibi manşetlerle, kasetlerle gelmedi. Milletle beraber geldi, çalışarak geldi. Siyasetin her noktasında çalışarak geldi. O yüzden bazıları diyor ki, 'işte biz şuyuz buyuz' ya çırağı bile olamazsınız. Usta çünkü, büyük usta" şeklinde konuştu.
"Kasetle gelirsen 8 defa tuş olursun"
Muhalefeti eleştiren Bakan Bak, "Muhalefet, ana muhalefetin muhalefeti diyor ki 'ya 8 tane seçim kaybettin hala buradasın' Evet haklı, eleştiriler doğru. Biz şahidiz. O zaman çok iyi hatırlıyorum. Mecliste Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında ana muhalefetin muhalefeti ne diyordu. Çıktı diyor ki, 'yendi de yendi, yendi de yendi' Tabi ki yenecek usta, öbürküler çırak bile değil. Çünkü bu kademelerden gelmediler, gençlik kollarından gelmediler, teşkilatlardan gelmediler. Neyle geldiler, kasetle geldiler. Kasetle gelirsen ne olur 8 defa tuş olursun. Ana muhalefetin muhalefetine şimdi meydan okuyor. Kolay gelsin. İyi çalışmalar diliyoruz ana muhalefete" şeklinde konuştu.
2019 seçimlerinin yaklaştığına dikkat çeken Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Gençlik kollarımıza çok büyük görev düşüyor. Gençlik kolları bu teşkilatın dinamosu. Bende gençlik kollarından geliyorum. Çok iyi bayrak asarım, çok iyi afiş dağıtırım, afiş asarım. Gece gündüz iyi çalışırım yani bu işleri iyi bilirim. Gençlerimize bazı sözlerimiz var. Öncelikle gençlerimiz ne iş yapıyorsanız yapın en iyisini yapın. En iyisini yapmak için çaba gösterin. Doktor, Mühendis ne işle uğraşıyorsanız en iyisini siz yapın. En iyisini bilin. Bir yabancı dil öğrenin. Kendinizi iyi yetiştirin. Kendinizin gelişmesi için kurslar semineler neyse bunlardan yararlanın. Ve çevrenizdeki insanlarla çok iyi bir diyaloğa girin. Gençlerimize güveniyoruz" dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılıkla mücadelede yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Bakan Bak, "Bu her türlü bağımlılık. İnternet bağımlılığı olsun, içki olsun, uyuşturucu olsun. Bakın arkadaşlar toplumumuzun genleriyle uğraşılmasına, etki edilmesine müsaade etmememiz lazım. O yüzden çevrenizdeki gençleri, onları kucaklayın, onları yönlendirin. Onlara şefkat elinizi uzatın, önemli. Yani paylaşmayı bilin" şeklinde konuştu.
"Böyle bir ordu nerede var"
Afrin operasyonunun başarılı bir şekilde devam ettiğini ve Türk Ordusu gibi bir ordunun Dünyanın hiç bir yerinde olmadığını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bakın Afrin operasyonunda bizim hedefimiz sınırlarımızdaki yuvalanmış terör örgütlerini yok etmek. Birleşmiş Milletlerin 51. maddesine göre ülkemizin bu sınırı koruma hakkı var. Ve bu operasyon yürüyor. Elhamdülillah. Başkanıyla yürüyor ve adım adım ilerliyor. Birileri bağırıyor, rahatsız oluyor. Niye rahatsız oluyorsunuz. Dostlarımız, müttefiklerimize bize destek olmuyor. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Ve orada o teröristleri ortadan kaldırmak için operasyon devam ediyor. Şahit oldunuz, Cumhurbaşkanımız da söyledi. Ordumuz Cuma namazı kılıyor Afrin'e yakın bir köyde. Tabura bakın böyle bir ordu nerede var. İmanlı vatanını seven böyle bir ordu nerede var. O Mehmetçiklerimizle, aslan parçalarıyla gurur duyuyoruz. Çünkü şairin dediğin de gibi, 'Galip et Ya Rabbi, çünkü son ordusudur bu İslam'ın' Mehmetçiklerimizle gurur duyuyoruz, onlarla gurur duyuyoruz. Ve şehitlerimize rahmet diliyoruz, onlara başarılar diliyoruz. Ama bir örnek daha ifade edeyim. Özel Harekatçıları Afrin operasyonuna götürmek için soruyorlar. Gönüllü kim diye, gönüllü olmak isteyen var mı diye. Hepsi gönüllü. Hepsi gönüllü. Ne yapıyorlar kura çekiyorlar. Yani belli sayıda gidecek ama kura çekiyorlar. Ya böyle millet, böyle bir asker, böyle bir polis hangi ülkede var. Böyle bir orduya kim sahip. Elhamdüllillah"şeklinde konuştu.
Bakan Bak'ın konuşması sonrası tüm parti teşkilatı toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Olağan 5. Kongresi'ne Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Milletvekili Kasım Bostan, Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Bigadiç Belediye Başkanı ve çok sayıda partili genç katıldı. 
banner65
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner64